انواع آبنما و طراحی آبنما اجرا و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما

انواع آبنما و طراحی آبنما اجرا و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما

اجرای-ابنما

دسترسی سریع به مطالب مقاله

انواع آبنما و طراحی آبنما اجرا و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما

صدای آب را می توان بخشی از طبیعت دانست، همان طور که گیاه در ساختمان حسی از طبیعت را برای ساختمان شما فراهم می سازد. طراحی یک آبنما ساده کنار گیاه یا یک طراحی آگاهانه می تواند این حس را چند برابر کند، و تاثیر به سزایی در دکوراسیون ساختمان شما داشته باشد.

این موضوع دلیل های متفاوتی دارد، که یکی از مهمترین آن ها، صدا تولید شده و تنظیم هوای محیط توسط آبنما هست. بنظر بنده آبنما یک استایل کاملا شرقی هست، چون شاید بتوان بهترین هوا برای قرار دادن یک آبنما را هوای گرم و خشک دانست.(البته این مقاله در رابطه با کار در فضای داخلی ساختمان هم هست و فقط محدود به آبنماهای بیرون از ساختمان نیست).

آبنماهای بیرون ساختمان

یکی از بیشترین مشکلاتی که تیم ما با آبنما های از قبل اجرا شده مواجه شده، جایگیری و طراحی های نامناسب آبنما هست. بار ها در آبنما های مختلف باید دیده باشید، که دور محیط های آن نم داده، یا حتی کنار اون که به ایستید، می توانید قطرات کوچک آب رو روی سطح بدن خود احساس کنید. این نوید از در نظر نگرفتن میزان و فشار آب رو در طراحی یک آبنما می دهد.

یکی دیگه از مشکلات آب نما ها را می توانید در تمیز بودن سطح آب نیز ببینید. برگ درخت، فضولات یا هر چیز دیگری بر روی آب نیز، نوید از یک جایگیری نامناسب در سطح محیط را می دهد. برای جلوگیری از این فرایند باید نکات مختلفی را در نظر گرفتن. به طور مثال جهت باد، جایگیری درخت ها و حتی تابش نور و… و در کنار این موارد و موارد های دیگر نیز باید طراحی ها و زیبایی شناسی های محیط هم باید در نظر گرفته شود.

طراحی آبنما در داخل ساختمان

آبنما های داخل ساختمان نیز مانند طراحی آبنما های بیرون ساختمان شرایط یکسانی دارد، با این حال که اولویت ها متفاوت می شود. برای مثال شما می توانید نم دادن بیرون از ساختمان را در نظر نگیرید ولی هیچ گاه این مشکل را نمی توان در داخل ساختمان نادیده گرفت.
یکی از بزرگترین نکته های آبنما در ساختمان نوع صدایی است که از یک آبنما خارج می شود. این میزان از صدا اگر بخواهد بسیار زیاد و یا پیوسته نباشد. فضای آرام فضای داخل ساختمان را می تواند تحت تاثیر قرار دهد. باید بگم که این موضوع رابطه مستقیم با تجربه تیمی که آبنما را برای شما اجرا می کند دارد.
یک نکته مهم راجب به آبنما این است که شما مشکلات و چالش های مختلفی را نسبت به نوع و طرحی که برای آبنما خود انتخاب می کنید خواهید داشت. و این موضوع انکار ناپذیر است. توقع این که تمام این نکات و حالات در یک مقاله جایی بگیرد توقعی غیرمنتطقی است و این یک دلیل خوب برای سپردن این کار به یک تیم خوب است.

اگر موافق باشید با چند استایل از آبنما، تفاوت چالش های آن را در ذهن خود در نظر بگیرید.

برای بررسی تاریخچه آبنما و دیدن روند تکاملی آبنما از گذشته تا به امروز را در این لینک دنبال کنید.

5 1 امتیاز
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اجرای سقف وافل
انواع قالب سقف وافل
شرکت معماری و عمرانی

سقف وافل با طراحی رایگان

تیم آنامیس مفتخر است با انجام پروژه های متعدد سقف وافل در سراسر ایران، تجربه های گران بهایی کسب کند و با ارائه تمامی این

ادامه مطلب
نکات بازسازی منزل
مهندسین آنامیس

ده نکته بازسازی خانه

تیم مهندسی آنامیس کلیه امور بازسازی در تهران و اطراف تهران را از طراحی سه بعدی تا اجرا با بهترین قیمت ها انجام می دهد.لازم

ادامه مطلب
تاثیر رنگ در معماری
مهندسین آنامیس

رنگ در طراحی معماری

تیم مهندسی آنامیس کلیه امور معماری و عمرانی در تهران و اطراف تهران را از طراحی سه بعدی تا اجرا با بهترین قیمت ها انجام

ادامه مطلب