طراحی تالار پذیرایی عروسی و باغ تالار مجلل

طراحی تالار پذیرایی عروسی و باغ تالار مجلل

تالار های پذیرایی- طراحی تالار

دسترسی سریع به مطالب مقاله

طراحی تالار پذیرایی عروسی و باغ تالار مجلل

را می توان یکی از پر چالش ترین طراحی های ساختمانی دانست. هیچ تالاری نمی خواهد طراحی تکراری و کلیشه ای داشته باشد، زیرا یکی از دلایل مهم انتخاب تالار توسط مشتری را می توان منحصر به فرد بودن جلوه یک تالار دانست.

کلمه ی شبه کاخ را می توان کلمه ای مناسب برای انواع طراحی های تالار ها دانست.در ذهن هر شخصی وقتی صحبت از بیشترین جلال و شکوه یک بنا پیش بیاید کلمه ی کاخ را می توان از او شنید.

 

طراحی کلاسیک، یک طراحی بسیار مناسب برای تالار های پذیرایی

گچبری و سنگ جزو پرکاربرد ترین المان های سبک کلاسیک است، و نزدیک ترین سبک به کلمات شکوه، زیبایی و جلال یا لوکس است. وقتی صحبت از مجالس عروسی و عقد میکنیم، صحبت از مراسمی با زرق و برق و مجلل به میان می آید. که در سبک کلاسیک دقیقا همین موارد را می توان به دست آورد.

انواع طراحی های تالار عروسی

به همان شکل که مردم تالار ها را دسته بندی می کنند، یعنی به تالار و باغ تالار، ما هم به همین منوال این مقاله را پیش می بریم. تقسیم خود را به تالار های عروسی درون شهر و طراحی باغ تالار های بیرون شهر

طراحی تالار های عروسی داخل شهر

در این گونه تالار ها زمین ها بسیار محدودتر از خارج شهر است و طراحی باید به شکلی باشد که تمام امکانات یک تالار پذیرایی استاندارد را در بر بگیرد و در کنار آن زیبایی و شکوه را نیز به همراه داشته باشد. منظور از امکانات جایگیری آشپزخانه، در نظر گرفتن رفت آمد کارکنان، اتاق های عقد، نحوه ی ورود و خروج عروس و مسیر های آن، ورود مهمان، ورودی برای افراد ناتوان، در نظر گرفتن موارد ایمنی در صورت بروز هرگونه حادثه در مراسم و مسائل بسیار متعدد دیگر که در این مقاله جایی نمی گیرد.

روف گاردن در تالار های عروسی داخل شهر

به دلیل محدود بودن فضا تالار در این دسته تالار ها، بخش بسیار مهمی که خیلی ها آن را بلا استفاده رها می کنند، بخش طراحی پشت بام یا همان طراحی روف گاردن است. روف گاردن می تواند استفاده های بسیار زیادی داشته باشد، از قبیل یک لوکیشن زیبا برای عکاسی، بخشی از فضای مهمانان و موارد دیگر بسیاری که شما با در نظر گرفتن خواسته خود به ما اعلام می کنید، و متخصصین ما به زیبایی تمام نیاز های شما را با در نظر گرفتن تمام شرایط و موارد، آن را پیاده سازی می کنند.

طرحی با در نظر گرفتن صوت در فضای سازه

شاید برای شما جالب باشد که این مورد نیز یکی دیگر از مواردی است که در طراحی تالار پذیرایی در نظر گرفته می شود. دیوار ها، سقف و کف می تواند از متریالی استفاده شود که از نشت صدا به بیرون جلوگیری نماید. (البته این مورد در رابطه با درب و پنجره نیز صدق می کند.) این مقوله باعث بهتر شدن حجم صدا فضای تالار شما نیز می شود.

طراحی باغ تالار های بیرون شهر

تمام مواردی که در بالا توصیف شد در طراحی باغ تالار های بیرون شهر هم صدق می کند. با این تفاوت که اولویت ها متفاوت است. به طور مثال فضای بیرون بنا می تواند اولویت بسیار مهمتری نسبت به روف گاردن در این نوع سازه ها داشته باشد. محوطه سازی یا همان لنداسکیپ فضا تالار یکی از مهمترین بخش های فضای یک باغ تالار است، این طراحی با در نظر گرفتن اقلیم شما طراحی میشود. به طور مثال اکثر طراحی های تالار در تهران در سبک کلاسیک است، با این تفاوت که در اصفهان این طراحی بیشتر نزدیک به طراحی های سنتی و اسلامی انجام می شود.

4.8 4 امتیاز ها
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
فروش مصالح ساختمانی
انواع مصالح ساختمانی
شرکت معماری و عمرانی

خواص کلی انواع مصالح ساختمانی

خواص کلی انواع مصالح ساختمانی، عموما در قالب خاصیت های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی آنها مطالعه و بیان می گردد. خواص فیزیکی مصالح ساختمانی، مشخصاتی

ادامه مطلب