اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان منزل

اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان منزل

دکوراسیون داخلی خانه

دسترسی سریع به مطالب مقاله

اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان منزل

اجرای دکوراسیون داخلی منزل را به آنامیس بسپارید ! تیم طراحی دکوراسیون داخلی خانه آنامیس با دارا بودن تیمی حرفه ای و با تجربه آماده متحول ساختن منزل شما با بهترین متریال های روز دنیا می باشد.

لطفا جملات زیر با دقت توجه کنید.


دکوراسیون داخلی منزل چیست ؟
آیا طراحی دکوراسیون داخلی قوانین و اصول خاصی دارد ؟
چرا باید از قواعد و اصول دکوراسیون داخلی پیروی کنیم ؟
انواع سبک دکوراسیون داخلی ؟
و…

دکوراسیون داخلی منزل

همه این جملات و یا شبیه آن احتمالا هنگام خواندن تیتر مقاله دکوراسیون داخلی منزل که مربوط به بخش طراحی و معماری داخلی میشود، به ذهن شما خطور می کند می خواهیم در ادامه این مقاله و مقالات مرتبط دیگر ( درباره سبک آرت دکو بخوانید ! ) در آینده به صورت کامل به موضوعات جذاب و دوست داشتی بالا بپردازیم. معنی کلمه دکوراسیون در زبان فرانسه به معنای آراستن، چیدمان مناسب و مرتب کردن می باشد هنگامی که صحبت از دکوراسیون داخلی منزل می شود منظور همان چیدمان و انتخاب مناسب و به جای وسایل بخش های مختلف به طور مثال در خانه بخش اتاق پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی می باشد.

دکوراسیون داخلی منزل

شاید از نظر شما و خیلی از افراد دیگر چیدمان داخلی وسایل در یک محیط کار بسیار ساده ای است و تنها سلیقه افراد در آن دخیل است اما واقعا اینگونه نیست نکات بسیار مهم در طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی دخیل است و اگر شما از آنها مطلع باشید و به خوبی رعایت کنید بهترین استفاده را از فضا خواهید داشت و به زیبایی و چشم نواز شدن آن کمک زیادی می کنید. می توان گفت در صورت پیروی کردن از قوانین چیدمان و طراحی هزینه های شما کاسته شده و زمان کمتری از شما بگیرد به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی می تواند بسته به سلیقه شما جلوه های ویژه ای خلق کند و محیط را برای شما مطبوع تر و دلنشین تر کند.

کار را به طراح بسپارید

با تعاریف و تفاسیر بالا می توان گفت که طراحی دکوراسیون که زیر شاخه طراحی و معماری داخلی میشود، خود یک دانش محسوب می شود و با استفاده از آن می توان در مکان های گوناگون هدف های بسیار مهمی را دنبال کرد.به طور مثال طراحی و چیدمان دکوراسیون یک مغازه یا فروشگاه باعث جلب توجه افراد و جذب افراد بیشتر و در نهایت منجر به فروش بالاتر شود. توصیه ما در این زمینه این است که تا جای ممکن با متخصصین و افراد مجرب در این امور مشورت و از آنها راهنمایی بخواهید.

هستند افرادی که تحصیلات و تجربیات عالی در زمینه طراحی و معماری داخلی دارند و به شما طرح ها و الگوهای بسیار عالی و دوست داشتی ارائه می دهند که هم از نظر جایگاه فیزیکی وسایل بسیار مناسب است و هم می تواند از نظر بار روانی هنگام کار و یا زندگی در آن محل برای شما لذت بخش و متنوع باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

 

دکوراسیون داخلی منزل با هدف زیبایی بیشتر با ایجاد فضایی گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد خصوصا در خانه هایی با متراژ کوچک و نقلی می توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزای مختلف مانند رنگ ها و وسایل مختلف این موضوع را ملموس تر نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

بازسازی داخل ساختمان

اثاث کشی از خانه قدیمی به خانه جدید برای خیلی از افراد یک اتفاق خوب و هیجان انگیز می باشد اما گاهی به دلیل تغییر نقشه خانه و متراژ خانه جدید در مورد نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی منزل این موضوع تبدیل به یک دغدغه جدی برای اعضای خانه به خصوص خانم های خانه دار می شود. و این تصمیم شما است که چگونه وسایل خود را با محیط جدید وفق دهید که بازتابی از احساسات و شخصیت شما در منزل باشد بعلاوه تمام وسایل در بهترین جای ممکن استقرار یابد.

اروپایی ها اعتقاد دارند که برای رسیدن به آخر داستان ابتدا باید بدانید به کجا می روید. پس با در نظر گرفتن این موضوع یک فضای کلی در ذهن خود ایجاد کنید و مراحل مختلف چیدمان دکوراسیون داخلی منزل را انجام دهید.

اصول کلی چیدمان منزل

در طراحی چیدمان داخلی در نهایت شما تصمیم گیرنده هستید که چگونه می خواهید زندگی کنید.
آیا سبک سنتی را دوست دارید یا مدرن؟
یک فضای آرام بخش در دکوراسیون داخلی را ترجیح می دهید یا سبک دکوراسیون رسمی؟
و …
تصمیم گرفتن هر کدام از این ها می توان خیلی از فاکتور های دکوراسیون داخلی منزل چیدمان را تغییر دهد.

اصول کلی چیدمان منزل

اگر ایده و یا سبک خاصی را برای چیدمان دکوراسیون خود دارید ولی نمی دانید چگونه و با چه ابزار هایی آن را اجرا کنید، اصلا نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا قبل از شما افراد و گروه هایی هستن که دانش و تجربه اجرای انواع طرح های دکوراسیون داخلی منزل را دارند و شما به راحتی می توانید مشاهده نمونه کار های آنها با آنها همکاری و مشاوره گرفتن از آنها ایده بگیرید.

مشاوره رایگان دکوراسیون

فاکتور های مهم در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه ها

برای آن که طراحی دکوراسیون منزل به بهترین نحو ممکن اجرا شود باید ملاک های مختلفی مد نظر قرار گرفته شود تا در نهایت با کمترین مشکل در سریع ترین زمان و کمترین هزینه، بهترین چیدمان و یا تغییرات فضای دکوراسیون داخلی انجام شود. یکی از این فاکتورها و مهم ترین آنها نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی می باشد؛ چرا که در دکوراسیون داخلی منزل نقشی مهمی را ایفا می کند و عضو جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی بخصوص در سبک های مدرن است پس باید دقت فراوانی داشته باشید تا با دیگر اجزای خانه مانند رنگ دیوار و سایر وسایل هماهنگی و ارگونومی کاملی ایجاد کنید.

تاثیر نور در طراحی دکوراسیون و ساختمان

نور فاکتور بعدی برای دکوراسیون داخلی که باید به آن بسیار توجه شود نورپردازی و تاثیر نور در دکوراسیون به گونه ای است که می توان تناسب و هماهنگی را با سایر اجزای  منزل مانند مبل رنگ دیوار و کفپوش ایجاد نمود. اگر قرار است نور های گوناگون و با طیف های رنگی مختلف ایجاد شود، بهتر است در بهترین جایگاه ممکن و متناسب با نیاز آن قسمت باشد و در سبک دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. به طور مثال معمولا در اتاق های استراحت نور کمتری نسبت به اتاق پذیرایی و آشپزخانه نیاز است.

تاثیر نور در طراحی دکوراسیون و ساختمان

فاکتورهای مهم دیگر انتخاب قاب های عکس و قاب های هنری مناسب با فضای روحی و خانه است، پس بهتر است هر تابلو که انتخاب میگردد، هماهنگ با سایر قسمت ها باشد.

استفاده از کفپوش در داخل ساختمان

کفپوش جز جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شود. اگر شما کفپوش متناسب با سبک دکوراسیون داخلی انتخاب نمایید، تاثیر فوق العاده ای در خانه شما خواهد داشت. بطور مثال اگر به دنبال ایجاد فضای گرم و دلنشین هستید توصیه می شود از کفپوش هایی از جنس چوب استفاده کنید اما اگر خواهان فضای رسمی و جدی تری باشید استفاده از سنگ، سرامیک و یا حتی موکت های شیک، گزینه مناسب تری می باشد.

استفاده از گیاه در دکوراسیون داخلی

اگر در فضای منزل خود از گیاهان تزیینی استفاده کنید، هم منزل شما زیبا تر می شود و هم در روحیه شما موثر است. حتی انتخاب نوع گلدان و نوع گیاه باعث میشود که هماهنگی سایر اجزای منزل مشهود تر شود. گلدان ها هم مانند سایر اجزای دکوراسیون دارای سبک های مختلفی می باشند و اگر به طور مثال شما از سبک کلاسیک در دکوراسیون خود استفاده می کنید، گلدان شما باید سبک نزدیک به کلاسیک را داشته باشد.

استفاده از گیاه در دکوراسیون داخلی

طراحی پارتیشن و جداکننده

پارتیشین بندی در دکوراسیون داخلی ویژگی بسیار مناسبی است بخصوص در خانه هایی با متراژ بالا که می توان قسمت های بزرگ منزل را به قسمت های کوچک تر تقسیم نمود که با استفاده از پارتیشن بندی این کار را به راحتی می توان انجام داد. مثلا برای این کار می توان فضای ورودی را از اتاق پذیرایی جدا کرده و هم قسمت آشپزخانه را از قسمت سالن ناهار خوری جدا کنید این نوع تقسیم بندی می تواند دست افراد را برای اجرا کردن سبک های مختلف دکوراسیون داخلی باز بگذارید و با توجه به سبک اعمال شده در منزل از پارتیشن بندی را اجرا کنند.

5 1 امتیاز
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments