نصب پارتیشن های شیشه ای و مشاوره و طراحی

نصب پارتیشن های شیشه ای و مشاوره و طراحی

پارتیشن شیشه ای اداری

دسترسی سریع به مطالب مقاله

نصب پارتیشن های شیشه ای و مشاوره و طراحی

پارتیشن شیشه ای اداری


امروزه در ساختمان های جدید تجاری، مسکونی، الخصوص ساختمان های اداری برای استفاده مفید از تمام  فضا داخلی ساختمان نیاز به جداسازی فضای داخلی بیشتر از گذشته احساس می شود. در گذشته به علت ارزان بودن مواد اولیه و در دسترس بودن آن پارتیشن بندی مفهوم دیگری داشت و بیشتر از متریال های گچ، چوب و… غیر به جای پارتیشن های شیشه ای استفاده می شد.

با پیشرفت های مختلف در صنعت شیشه سازی و افزایش کیفیت و مقاومت شیشه های تولیدی، معماران و طراحان بیشتر برای ساخت پارتیشن جنس شیشه را انتخاب می کنند. در طراحی مدرن امروزی پارتیشن جنس شیشه باعث بوجود آمدن تنوع در فضا، افزایش دید بصری، افزایش متراژ مفید محیط، تقسیم بندی اصولی و نهایت عملکرد مفید کارکنان با رعایت حریم خصوصی می گردد.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های جنس شیشه جایگاه بسیار ویژه ای نزد معماران و طراحان دکوراسیون داخلی بدست آورده است. در واقعا می توان گفت این نوع پارتیشن هم نقش دیوار را در حوزه معماری ایفا می کند و هم می توان آن را نوعی دکوراسیون داخلی دانست. استفاده از شیشه در پارتیشن بندی نفش بسزایی در زیبایی و دکوراسیون دارد.و با استفاده از پارتیشن شیشه می توان فضای داخلی را تقسیم نمود، تا علاوه بر جدا کردن و حفظ حریم، نقش عایق صوتی، گرمایی و جلوگیری از ورود عوامل جوی خارجی مانند گرد و غبار و… را ایفا می کند، و می توان نور کافی و حریم خصوصی ( تصویری و صوتی) را تا حدود زیادی در اختیار داشت.

در این نوع پارتیشن جنس نگهدارنده ها  معمولا از فریم هایی از جنس چوب، آلومینیوم و استیل استفاده می شود. نصب و راه اندازی پارتیشن های شیشه همراه با کمترین تخریب و یا کنده کاری می باشد. به عنوان مثال یک سالن بزرگ اداری را می توان تنها در مدت یک روز به اتاق های مدیریت، اتاق مالی، اتاق کنفرانس، اتاق مشتری و غیره … تقسیم و جداسازی کرد. همچنین بدلیل جنس این نوع پارتیشن می توان گفت تعامل و انتقال نور در محیط بسیار بالا می باشد و با کمترین وابستگی به نور های مصنوعی می توان نیاز ها را برطرف کرد.

شاید این سوال برای شما مطرح شود که استفاده از پارتیشن شیشه باعث شود حریم خصوص معنایی نداشته باشد، اما تنها با استفاده از شیشه های مات و دو جداره این نقص را تا حدود زیادی برطرف نمود.

پارتیشن های شیشه ای در حوزه پزشکی

یکی از رایج ترین موارد مورد استفاده از پارتیشن های شیشه ای در حوزه پزشکی استفاده آن در بیمارستان ها و الخصوص در دندان پزشکی ها می باشد، که مهمترین دلیل آن خاصیت آنتی باکتریال بودن شیشه است که باعث جلوگیری از شیوع بیماری در فضای مطب و بیمارستان ها می شود.

به طور مثال می توان با ایجاد پارتیشن بین قسمت مراجعین با کادر درمان فاصله ایجاد کرد و تنها از طریق گیت های جداگانه ورودی و خروجی، افراد رفت و آمد داشته باشند. جنس شیشه به دلیل صیقلی بودن سطح  آن باکتری به عمق آن نفوذ نمی کند و به راحتی قابل پاکسازی است. علاوه بر این، نوعی شیشه آغشته به یون های نقره وجود داره که باعث می شود به طور ۱۰۰ درصد از آلودگی مصون نگه داشته شود.

مهمترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

مهمترین مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

استفاده از پارتیشن شیشه ای دارای مزایا و فواید گوناگونی می باشد که در موارد زیر اشاره شده است.
۱- صرفه اقتصادی بسیار بالا در مقایسه با انواع پارتیشن های دیگر
۲- جذابیت بالا و شیک بودن در مقایسه با انواع پارتیشن های دیگر
۳- نصف راحت و آسان در کمترین زمان ممکن با قابلیت جمع آوری و جا به جایی سریع
۴- مقاومت بالا در برابر نفوذ گرد و غبار، رطوبت، انبساط و انقباض ناشی از تغییرات دما
۵- مقاومت در برابر ضربات احتمالی از رفت و آمد افراد یا وسایل مختلف
۶- قابلیت انعکاس و یا انتشار نور به فضای داخلی برای مکان هایی که دسترسی به پنجره یا منبع نوری ندارند.
۷- مقاومت در برابر آلودگی های صوتی در انواع تک جداره و دوجداره
۸- نظافت آسان و سریع
۹- تنوع بالا در رنگ بندی انواع شیشه

انواع پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه ای

این نوع جنس پارتیشن قابلیت قابل اجرا در ۲ حالت فریم دار و فریم لس را دارا می باشند. همچنین امکان اجرای درب لولایی و کشویی در پارتیشن های اداری نیز موجود می باشد. دیگر مورد قابل تغییر در پارتیشن شیشه نوع و جنس شیشه متناسب به مکان اجرا و بودجه مورد نظر برای ساخت می باشد.

به صورت کلی اجزای ساخت و اجرای پارتیشن  به شرح زیر می باشد :

  • اجرا در دو حالت فریم دار و فریم لس
  • اجرا درب های کشویی در دو حالت کشویی و لولایی
  • اجرا با شیشه از جنس لمینت، سکوریت و شیشه دوجداره

پارتیشن فریم لس

منظور از پارتیشن های بدون چارچوب ( فریم لس ) چیست ؟

این نوع پارتیشن بدلیل نداشتن چارچوب، جایگیری و پرتی کمتر و سطح مفید تری نسبت به سایر پارتیشن ها دارد و علاوه بر زیبایی آن به دلیل صرفه اقتصادی از محبوبیت خاصی برخوردار است. مهمترین قسمت پارتیشن شیشه ای فریم لس یراق آلات آن است که بدلیل انعطاف پذیر بودن آن می توان در فضا و محیط های متفاوتی اجرا کرد، پارتیشن شیشه ای  فریم لس به دلیل نداشتن چارچوب در ظاهر شکننده اما دارای استحکام بالایی است.

فریم پارتیشن شیشه ای

در فریم های پارتیشن می توان از انواع متریال استیل، چوب، آلومینیوم و … استفاده کرد.اما بهترین جنس فریم برای فریم استیل می باشد. استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر هوا و رطوبت دارد که این موضوع باعث می شود برای انواع آب و هوا مناسب باشد. در پارتیشن های جنس استیل معمولا برای استحکام  بیشتر از پروفیل های آهن و برای زیبایی از روکش های جنس استیل استفاده می شود. این فریم ها قابلیت اجرای رنگ های مختلف بصورت رنگ کوره ای با دوام بالا را دارا می باشد.

پارتیشن شیشه سیکوریت

پارتیشن شیشه سکوریت

شیشه سیکوریت نوعی شیشه با ضخامت ۱۰ میلیمتر با مقاومت بالا در برابر ضربه، دما بهترین گزینه  برای ساخت پارتیشن شیشه ای می باشد. در این نوع شیشه به دلیل کیفیت بالا و مقاومت آن به راحتی می توان  با استفاده از سند بلاست، استیکر و … طرح ها و الگوهای گوناگون و حتی می توان لوگو و نماد تجاری شما را ایجاد کرد.

نکته

استفاده از ضخامت کمتر ۱۰ میلیمتر علاوه بر نداشتن صرفه اقتصادی به دلیل مقاومت کمتر احتمال شکستن و ایجاد خسارت جانی و مالی وجود دارد. همچنین نگهدارنده های شیشه ( یراق آلات ) به صورت استاندارد برای شیشه های با ضخامت ۱۰ میلیمتر ساخته شده اند.

دلایل موثر در قیمت گذاری پارتیشن های شیشه ای

شما به راحتی می توانید طی تماس با مشاورین ما به صورت کاملا رایگان در تمامی ساعات اداری سوالات و ابهامات خود را درباره انواع پارتیشن های شیشه با ما در میان بگذارید.

و اما دلایل موثر در قیمت گذاری :

  • متراژ شیشه، ضخامت و نوع آن (تک جداره، دوجداره سکوریت و…)
  • نوع فریم : آلومینیومی چوبی استیل و… فریم دار باشد یا بدون فریم رنگ کوره ای استفاده شده باشد یا خیر
  • استفاده کردن از کاور استیل بر روی فریم
  • رنگ فریم های آلومینیومی (رنگ کوره ای، آنادایز و یا الکترواستاتیک)
  • تعداد درب های موجود در پارتیشن شیشه ای
  • نحوه باز شدن درب ها (به صورت لولا باشد یا کشویی)
  • نوع یراق و مهار های مصرفی (استیل ضد رنگ، سربی و یا آلومینیوم)

منتظر تماس شما عزیزان هستیم

5 1 امتیاز
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بتن روان کننده
مهندسین آنامیس

روان کننده بتن چیست

هدف از ارائه فرمول تولید و ساخت مواد افزودنی بتن و شیمی ساختمان، ایجاد یک زنجیره فعال در زمینه بهینه سازی صنعت ساختمان و ایجاد

ادامه مطلب
طرح سه بعدی سازه چادری
تعرفه نصب سازه چادری
شرکت معماری و عمرانی

انواع سازه های چادری

سازه های چادری امروزه، از سیستم های سازه ای تکنولوژیکی هستند که علاوه بر زیبایی و دوام به دلیل وزن کم شان، رفتار مناسبی در

ادامه مطلب