Skip to content

طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

دسترسی سریع به مطالب مقاله

طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

یکی از انواع سبک های طراحی یک ساختمان و بنا، با بهره گیری از دوران روم و یونان باستان صورت می گیرد و همین موضوع یکی از دلایلی است که به این سبک، کلاسیک می گویند.در ادامه به توضیح مفید بیشتری درباره  این سبک می پردازیم. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که طراحی و دکوراسیون یک ساختمان از دو قسمت طراحی داخلی و خارجی تشکیل می شود موضوع مورد بحث ما بیشتر در حیطه دکوراسیون داخلی می باشد.

طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

! درباره طراحی منظر بیشتر بدانید !

طراحی داخلی کلاسیک در ساختمان

در سبک کلاسیک، در عین وجود حس عظمت، شکوه و ابهت بنا، باید به اصالت، راحتی و حس آرامش دریافتی از محیط نیز دقت و توجه کافی را داشت در این سبک، وجود نقطه کانونی در محدوده مورد نظر با هدف ایجاد تعادل و هارمونی چشم نواز، عنصر اصلی این سبک محسوب می شود. به عنوان مثال می توان به وجود شومینه فرمالیته یا واقعی و استفاده از این عنصر و چیدمان درست مبلمان و دیگر وسایل در اطراف این عنصر اشاره کرد.

هم چنین حضور و حفظ تعادل و تناسب، تقارن و نظم در مراحل طراحی و اجزاء استفاده شده نیز از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های این سبک بشمار می رود.

طراحی داخلی کلاسیک

اجزاء و عناصر مهم سبک معماری طراحی کلاسیک و توج

این سبک طراحی ساختمان به تجمل گرایی می باشد و از تزئینات و عناصر باید به گونه ای استفاده کرد که بیانگر و تداعی کننده دوران روم و یونان باستان و معماری خاص آنها باشد توجه به این دوران(روم و یونان باستان در گذشته) بهره گیری از ستون های بلند با خطوط عمودی راه راه از دیگر ویژگی های این سبک به شمار می آید و به دنبال این نکته یعنی با توجه به بلند بودن ستون ها، نیاز به سقف های بلند ایجاد می شود که ارتفاع سقف، به عظمت و شکوه و زیبایی بنا می افزاید.

رنگ جزء مهم ترین عناصر مورد استفاده در هر طراحی ساختمان می باشد که تاثیر چشمگیری بر احوالات فردی می گذارد. در این سبک باز هم با توجه به معماری خاص روم و یونان، رنگ های مورد استفاده الهام گرفته از طبیعت و در عین زیبایی، آرامش و نشاط نسبی ای به افراد القا می کنند نور فضای مورد بررسی باید به اندازه ی کافی و منطبق بر ویژگی های سبک مورد نظر باشد تا بتواند مورد قبول صاحب بنا واقع شود. به عنوان مثال استفاده از لوستر های کلاسیک برنجی با نور ملایم پیشنهاد خوبی برای یک نشیمن بزرگ می باشد.

 انتخاب مبلمان، پارچه های طبیعی و شیک، سرویس چوب و دیگر وسایل نیز باید با دقت کافی و با توجه به نکات ریز تری که تیم آنامیس در مشاوره رایگان جهت راهنمایی بیشتر شما در اختیار شما قرار می دهند صورت بگیرد تا طراحی داخلی ساختمان شما به سبک کلاسیک به بهترین نحو و بالاترین کیفیت انجام گیرد.

نورپردازی ویلا
5 1 امتیاز
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
پانل های سه بعدی

پنل های سه بعدی ساختمانی نصب و اجرا

به کارگیری بتن، به عنوان یک ماده اصلی ساختمانی، نیاز به قالب بندی، داربست و اختصاصی زمان برای گیرش، عمل آوری و مقاوم شدن آن دارد. از این
ادامه مطلب
انواع خاک

مصارف خاک در عمران و معماری

مواد معدنی متراکم یا غیر متراکم مجتمع از ذرات جامد و جدا از هم را که مشتمل بر حفرات محتوی گاز و مایع به ویژه آب باشند، خاک
ادامه مطلب
غلطک رنگ سفید

رنگ، انواع رنگ در ساختمان ها و سازه ها

در ساختمان ها، به منظور حفاظت کارهای چوبی از پوسیدگی، کارهای فلزی از زنگ زدگی و نیز برای جلوگیری از اثرات سوء عوامل جوی و همچنین حفظ بهداشت
ادامه مطلب
اجرای روفیکس

روفیکس چیست – مزایای سیستم روفیکس

مقاومت خمشی قابل توجه روفیکس مهندسین را بر آن داشت که با قرار دادن آن بر روی تیر های فرعی و ریختن بتن بر روی آن، این محصول
ادامه مطلب