طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

دسترسی سریع به مطالب مقاله

طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

یکی از انواع سبک های طراحی یک ساختمان و بنا، با بهره گیری از دوران روم و یونان باستان صورت می گیرد و همین موضوع یکی از دلایلی است که به این سبک، کلاسیک می گویند.در ادامه به توضیح مفید بیشتری درباره  این سبک می پردازیم. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که طراحی و دکوراسیون یک ساختمان از دو قسمت طراحی داخلی و خارجی تشکیل می شود موضوع مورد بحث ما بیشتر در حیطه دکوراسیون داخلی می باشد.

طراحی ساختمان به سبک کلاسیک

! درباره طراحی منظر بیشتر بدانید !

طراحی داخلی کلاسیک در ساختمان

در سبک کلاسیک، در عین وجود حس عظمت، شکوه و ابهت بنا، باید به اصالت، راحتی و حس آرامش دریافتی از محیط نیز دقت و توجه کافی را داشت در این سبک، وجود نقطه کانونی در محدوده مورد نظر با هدف ایجاد تعادل و هارمونی چشم نواز، عنصر اصلی این سبک محسوب می شود. به عنوان مثال می توان به وجود شومینه فرمالیته یا واقعی و استفاده از این عنصر و چیدمان درست مبلمان و دیگر وسایل در اطراف این عنصر اشاره کرد.

هم چنین حضور و حفظ تعادل و تناسب، تقارن و نظم در مراحل طراحی و اجزاء استفاده شده نیز از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های این سبک بشمار می رود.

طراحی داخلی کلاسیک

اجزاء و عناصر مهم سبک معماری طراحی کلاسیک و توج

این سبک طراحی ساختمان به تجمل گرایی می باشد و از تزئینات و عناصر باید به گونه ای استفاده کرد که بیانگر و تداعی کننده دوران روم و یونان باستان و معماری خاص آنها باشد توجه به این دوران(روم و یونان باستان در گذشته) بهره گیری از ستون های بلند با خطوط عمودی راه راه از دیگر ویژگی های این سبک به شمار می آید و به دنبال این نکته یعنی با توجه به بلند بودن ستون ها، نیاز به سقف های بلند ایجاد می شود که ارتفاع سقف، به عظمت و شکوه و زیبایی بنا می افزاید.

رنگ جزء مهم ترین عناصر مورد استفاده در هر طراحی ساختمان می باشد که تاثیر چشمگیری بر احوالات فردی می گذارد. در این سبک باز هم با توجه به معماری خاص روم و یونان، رنگ های مورد استفاده الهام گرفته از طبیعت و در عین زیبایی، آرامش و نشاط نسبی ای به افراد القا می کنند نور فضای مورد بررسی باید به اندازه ی کافی و منطبق بر ویژگی های سبک مورد نظر باشد تا بتواند مورد قبول صاحب بنا واقع شود. به عنوان مثال استفاده از لوستر های کلاسیک برنجی با نور ملایم پیشنهاد خوبی برای یک نشیمن بزرگ می باشد.

 انتخاب مبلمان، پارچه های طبیعی و شیک، سرویس چوب و دیگر وسایل نیز باید با دقت کافی و با توجه به نکات ریز تری که تیم آنامیس در مشاوره رایگان جهت راهنمایی بیشتر شما در اختیار شما قرار می دهند صورت بگیرد تا طراحی داخلی ساختمان شما به سبک کلاسیک به بهترین نحو و بالاترین کیفیت انجام گیرد.

نورپردازی ویلا
5 1 امتیاز
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اجرای دکوراسیون مدیترانه ای
مهندسین آنامیس

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

گروه مهندسی آنامیس با بهره برداری از مهندسین مجرب و فعال در حیطه معماری و عمرانی فعالیت می کند. به علت وسیع بودن صنعت ساختمان، در این مسیر متخصصین

ادامه مطلب
طراحی منظر حرفه ای
طراح منظر
شرکت معماری و عمرانی

طراحی منظر و نحوه اجرا

تعریف طراحی منظر طراحی منظر همانطور که از اسمش پیداست به طراحی فضاهای با کاربری باغ، حیاط، ویلا، مجتمع های مسکونی و تفریحی، حیاط خلوت

ادامه مطلب
مهندسین آنامیس

روف گاردن

تیم مهندسی آنامیس کلیه امور طراحی معماری روف گاردن در تهران و اطراف تهران را از طراحی سه بعدی تا اجرا با بهترین قیمت ها

ادامه مطلب