کفپوش صنعتی | نصب و اجرا انواع کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی | نصب و اجرا انواع کفپوش صنعتی

نصب کف پوش صنعتی

دسترسی سریع به مطالب مقاله

کفپوش صنعتی | نصب و اجرا انواع کفپوش صنعتی

مرمت و بازسازی ناشی از مشکل خوردگی، سایش و فرسایش در سازه های بتنی و فلزی کشور از کارگاه های کوچک تولیدی تا مجتمع های عظیم پتروشیمی یا نیروگاهی، هر ساله باعث زیان های مالی سنگینی برای دستگاه های مختلف دولتی یا شرکت های خصوصی شده و عدم توجه به موضوع حفاظت از سطوح در دراز مدت عواقب بعضا خطرناکی در پی دارد لذا پیشنهاد ما استفاده از کفپوش های صنعتی شرکت معماری و عمرانی آنامیس می باشد.

سازه هایی که عمدتا با مسائل و مشکلات خاص خود و با بودجه های هنگفت، مسیر طراحی تا نصب را پیموده و اغلب در سال های نخست بهره برداری یا حتی قبل از افتتاح پروژه دچار خوردگی می شود به همین دلیل انتخاب یک سیستم مناسب که هم دارای توجیه فنی و هم مسائل اقتصادی در آن مد نظر گرفته شده باشد، جهت حفاظت از سطوح، خصوصا سطوح کف که خرابی آن کارخانجات را برای مدتی دچار تعطیلی می نماید از یک موضوع حاشیه ای که پیش تر بیشتر به جهت زیبایی استفاده می شد، در سال های اخیر به یک الزام جهت افزایش طول عمر سطوح در صنایع مختلف کشور تبدیل شده است.

کفپوش های صنعتی امروزه در انواع گوناگون آرملات، کفپوش های اپوکسی و نیز کفپوش پلاستیکی ساخته می شوند. کاربرد این کفپوش ها اجرای کف سازی مکان های زیر می باشد:

۱- پارکینگ ها

۲- صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی

۳- صنایع فولاد

۴- صنایع نفت، گاز، پتروشیمی

۵- صنایع وابسته به خودروسازی و صنایع ماشینی

۶- صنایع کاشی و سرامیک

۷- صنعت برق

کفپوش صنعتی از نوع آرملات

کفپوش سخت صنعتی یا بتن رنگی که از ترکیب دانه های ریز معدنی، سیمان، رنگدانه، الیاف ریز و سایر افزودنی ها جهت استفاده در کف سازی صنعتی با قابلیت کاربرد در انواع سالن های تولید و انبار، محوطه سازی و … دارد، علاوه بر افزایش و دوام بیشتر سطوح بتونی کف و جلوگیری از ترک ها و ایجاد درزهای ناشی از تنش ها و فشار موجود در سازه های مختلف باعث ایجاد:

۱- سطحی صاف و یکپارچه و بدون درز

۲- سطح ضد گرد و غبار یا به اصطلاح انگلیسی (Anti Dust) و دارای مقاومت شیمیایی

۳- سطحی با مقاومت بالای مکانیکی و فشاری با قابلیت تحمل ماشین آلات زنجیر دار (مانند تانک)

۴- سطحی یکپارچه و مناسب جهت کاربرد در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی بدون خلل و فرج دارای مقاومت سایشی معادل ۱۶۰ برابر بیشتر از بتن با عیار ۳۵۰ بهترین راه را برای ایجاد سیستم کف سازی مطمئن و ارزان قیمت ایجاد نموده است.

کفپوش صنعتی پایه سیماتی

در خط تولید محصول پایه سیمانی، مواد اولیه پس از حمل معادن به داخل سنگ شکن ها ریخته شده و براساس استاندارد آمریکا دانه بندی می شوند. محصولات غیر فلزی A05 و فلزی A010 سه محصول عمده شرکت آرملات در گروه پایه سیمانی می باشند.

کنترل کیفی محصولاتی پایه سیمانی در آزمایشگاه به این شرح است:

۱- توزیع مواد اولیه، شامل سنگ دانه، سیمان و آب

۲- اختلاط مواد مذکور جهت قالب گیری تست های فشاری و خمشی

۳- انجام آزمایش سیلان با استفاده از میز سیلان

۴- اندازه گیری زمان گیرش اولیه توسط دستگاه میکا انجام می گیرد

۵- وارد کردن نمونه ها در حوض ها

۶- در نهایت آزمایش کردن نمونه ها در دوره های ۳، ۷، ۲۸، روزه به وسیله جک فشاری

محصولات تولید شده در کارخانه، پس از بتن ریزی کف و تقریبا به طور همزمان قبل از آنکه بتن خشک شود اجرا می گردد. در این مرحله آب و روانساز در Mixer ریخته شده، سپس سیمان و آرملات اضافه می شود. ملات به دست آمده مانند بتن بر روی سطح پهن می شود. به منظور جلوگیری از ماله کشی به دفعات متعدد و کامپکت کردن سقف از ماله های سیمی و پروانه استفاده می کنند. سطح نهایی دارای مقاومت سایشی، فشاری و خمشی بالایی می باشد. پوشش یاد شده در مکان هایی که وسایل سنگین مانند تریلی و لیفتراک تردد دارند بسیار مناسب می باشند.

کفپوش صنعتی بر پایه رزین آرموتاپ

در خط تولید محصول پایه رزینی یا آرموتاپ پس از فرایند تولید بسته بندی می شود. محصول یاد شده در ضخامت ۵۰۰ میکرون تا 4mm اجرا می شود.

مزایای استفاده از کفپوش های صنعتی بر پایه رزین

۱- مقاومت بالا در برابر سایش، ضربه،ترافیک، مداوم و سنگین عدم تولید گرد و غبار-مقاومت بالا در مقابل نفوذ

۲- تنوع رنگ

۳- دارای مقاومت فشاری و سایشی بالاتری از بتن ایده آل برای کف سازی پارکینگ های سرپوشیده یا رو باز

۴- سهولت شست و شو

۵- امکان تعمیر در یک نقطه بدون آسیب رساندن به کل مجموعه سطح

۶- کفپوش های صنعتی از نوع ریجید و آنتی استاتیک، برای اطاق عمل بسیار مناسب می باشند. این نوع کفپوش ها با توجه به شرایط، می تواند از ضخامت حداقل (میکرون) تا ضخامت های بالا با مواد پلی یورتان و اپوکسی اجرا گرد.

انواع کفپوش های صنعتی پایه رزین

۱- کفپوش ترافیک سنگین

محصولی است به پایه رزین اپوکسی با مقاومت مکانیکی بسیار خوب و مناسب برای ترافیک سنگین، به صورت یکپارچه، با ضخامت ۳ تا ۴ میلی متر. آرموتاپ Strong با دارا بودن زیر سازی مناسب رزینی و با اعمال ضخامت رزین مناسب در لایه میانی از مقاومت مکانیکی و دینامیکی عالی برخوردار بوده و به ویژه برای مناطقی با ترافیک صنعتی (سنگین) طراحی شده است. اجرای این کفپوش بر روی سطوح بتنی قدیمی و نوساز پس از سپری شدن دوره کیوراسیون (حدود ۲۸ روز) می باشد:

مزایای از سیستم انواع کفپوش های صنعتی پایه رزین عبارتند از:

۱- مقاومت مکانیکی و دینامیکی عالی از جمله مقاومت های فشار و خمشی

۲- عدم خوردگی و شکستگی کف تحت ترافیک سنگین صنعتی

۳- چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی

۴- مقاومت شیمیایی مناسب در برابر ریزش مواد شیمیایی

۵- یکپارچه، بدون درز و قابل شستشو و بهداشتی

۶- تنوع رنگ

۷- قابلیت ترمیم آسان و سریع

کفپوش ترافیک سبک

محصولی است بر پایه رزین اپوکسی و به صورت صاف و با ضخامت ۲ تا ۳ میلی متر مناسب برای فضاهایی با کاربری سبک. نوع ضخامت تاپ کوت نهایی این کفپوش پایه حلالی، قابلیت اجرای آن را در ضخامت های چند میکرونی بر روی سطح زیرسازی شده، فراهم می سازد.

کفپوش های Anti Dust برای مناطقی با ترافیک سبک تا متوسط طراحی شده است.

کفپوش مانع لغزش

محصولی است بر پایه رزین اپوکسی و به صورت زبر و پوست پرتقالی با مقاومت مکانیکی بسیار خوب که برای رمپ ها و پارکینگ ها مناسب می باشد. این نوع کفپوش با استفاده از رزین های مناسب، مواد افزودنی، سنگدانه و فیلترهای خاص در چند لایه اجرای می گردد و با توجه به نوع و ضخامت لایه میانی و همچنین فیلترهای خاص مصرفی جهت مناطقی با ترافیک متوسط که عدم لغزندگی کف مورد نظر میباشد طراحی شده است.

مزایای استفاده از کفپوش مانع لغزش عبارتند از:

۱- عدم لغزندگی کف (زبری کف بنا به نوع کاربری قابل تغییر می باشد)

۲- مقاومت سایشی مناسب

۳- یکپارچه و بدون درز

۴- اجرای سریع و آسان

۵- تنوع رنگ و دکوراتیو

کفپوش مقاوم در برابر مواد شیمیایی و آنتی باکتریال

این نوع کفپوش با توجه به زیر سازی مناسب رزین و ضخامت تاپ کوت دارای مقاومت شیمیایی و مکانیکی مناسب بوده و سطح نهایی یکپارچه و کاملا صاف و یکدست می باشد. با در نظر داشتن خصوصیات مذکور، آرموتاپ Smooth جهت کاربری در صنایعی با ریزش مواد شیمیایی و احتمال کم ترافیک طراحی شده است و اجرای آن بر روی سطوح بتنی قدیم و جدید پس از سپری شدن دوره دکوراسیون (حدود ۲۸ روز) انجام می گردد.

مزایای استفاده از کفپوش مقاوم در برابر مواد شیمیایی و آنتی باکتریال عبارتند از :

۱- مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد شیمیایی

۲- یکپارچه، قابل شست و شو و بهداشتی

۳- مقاومت فشاری و خمشی مطلوب

۴- چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی

۵- قابلیت ترمیم آسان و سریع

۶- عدم خوردگی کف (بتن، موزائیک و …) تحت تاثیر نیروی های مکانیکی حاصل از تردد

دیوار پوش های صنعتی

مورد استفاده بر روی سطوح عمدتا پوشش های پایه حلالی با چسبندگی بالا و مقاومت مناسب در برابر تنش های محیطی بوده که نیاز های بهداشتی و دکوراتیو مصرف کننده را نیز پاسخگو می باشند. این محصولات به دلیل مقاومت خوب شیمیایی اغلب در محیط هایی که دارای بخارهای شیمیایی بوده و یا در در معرض ریزش مواد اسیدی و یا قلیایی قرار دارند و یا در مکان هایی که به دلیل الزامات استانداردهای خاص بهداشتی همواره در معرض شستشو با مواد ضد عفونی کننده قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

این دیوارپوش های صنعتی دارای مزایای زیر می باشند:

۱- چسبندگی عالی به سطوح سیمانی و فلزی

۲- مقاومت شیمیایی عالی

۳- سطحی کاملا عاری از غبار

۴- قابل شستشو با مواد ضد عفونی کننده

کنترل کیفی محصولات پایه رزینی

کنترل کیفی محصولات پایه رزینی به این شرح است :

۱- توزین مواد اولیه و سپس اختلاط آن ها به منظور تعیین ویسکوزیته

۲- اختلاط رزین و هاردنر جهت تولید سمپر

۳- قالب گیری و تست مقاومت فشاری بعد از هفت روز

۴- سرانجام تعیین مقاومت شیمیایی آن

محصولات تولید شده در کارخانه قبل از اجرا بر روی سطح در مخلوط کن ریخته شده و تا زمان بدست آمدن یک محصولات همگن، فرایند میکس انجام می شود.

پس از حصول اطمینان از یک دست شدن محصول آن را بر روی سطحی که قبلا پرداخت شده است ریخته و به وسیله ماله شانه ای به صورت کنترل شده پخش می کنیم که علت خود تراز بودن آرملات، به راحتی تمامی سطح پوشش داده می شود در آخرین مرحله ساب های موجود به وسیله غلتک هواگیر تخلیه می شود.

به دلیل اجرای یکدست و یکپارچه بدون درز مانعی در جهت حرکت چرخ های لیفتراک به وجود نیامده و به همین دلیل شکستی بر روی سطح به وجود نخواهد آمد لذا پوشش یاد شده جهت صنایع دارویی، غذایی و بیمارستان ها مناسب می باشد.

مراحل اجرای سیستم کفپوش سخت صنعتی

مراحل اجرایی سیستم های کفپوش سخت صنعتی به شرح زیر می باشد:

۱- قالب بندی و آرماتوربندی پانل های کف

۲- بتن ریزی پانل های کف

۳- پخش و تسطیح بتن اصلی

۴- ساخت و پهن کردن پوشش سختی صنعتی

۵- عملیات پرداخت ماشینی و دستی سطح

۶- تعیبیه درزهای سطحی با دستگاه کاتر

۷- برش های انجام شده با دستگاه کاتر

۸- عملیات سابزنی سطح تمام شده

قالب بندی و آرماتوربندی پانل های کف

قالب بندی در هر ردیف طولی با توجه به نقشه شیب بندی و محل آبروهای کف و به طور معمول با استفاده از قوطی آهنی انجام خواهد شد. جهت تسلیح بتن کف سازی نیز از مش های آماده و یا شبکه آرماتور طراحی شده براساس مقدار بارهای وارده استفاده می شود.

بتن ریزی پانل های کف

پس از قالب بندی و نصب شبکه های آرماتور در محل، بتن ریزی به صورت دستی و یا با پمپ (بسته به شرایط کار) انجام می گردد.

پخش و تسطیح بتن اصلی

برای رسیدن به حداکثر تراکم در بتن مسلح و خروج حباب های از آن از دستگاه ویبراتور استفاده خواهد شد. سپس به وسیله شمشه مناسب به میزان لازم (۱ تا ۲ سانتیمتر) از روی بتن برداشته می شود که این حجم با ملات پوشش سخت صنعتی جایگزین خواهد شد.

ساخت و پهن کردن پوشش سخت صنعتی

ساخت پوشش سخت صنعتی در محل کارگاه و با استفاده از دستگاه ملات ساز مناسب و بر اساس طرح اختلاط مربوطه انجام می شود. زمان مناسب برای پخش و اجرای این ملات بین ۳۰ الی ۲۴۰ دقیقه پس از اجرای بتن (بسته به شرایط دمایی محیط) می باشد.

پس از گذشت زمان لازم از پهن کردن و شمشه کشی ملات پوشش سخت صنعتی، با استفاده از ماله موتوری و دستی و سینی مخصوص عملیات پرداخت صورت خواهد گرفت.

تعبیه درزهای سطحی با دستگاه کاتر

تعبیه درز های عرضی به منظور هدایت ترک های سطحی ناشی از فرآیند گیرش بتن و پوشش سخت صنعتی، توسط دستگاه برش بتن و قبل از رسیدن به زمان ایجاد ترک های سطحی انجام خواهد شد. با این روش علاوه بر جلوگیری از ایجاد اعوجاج در طول درزها، کلیه درزها با عرض و عمق یکسان و بسیار منظم تر از روش های رایج قدیمی اجرا خواهند شد.

عملیات ساب زنی سطح تمام شده

با توجه به امکان ساب زدن سطح پوشش صنعتی و ایجاد نمایی مسطح، صاف و زیبا پیشنهاد می شود سطح نهایی پس از اتمام عملیات کف سازی ساب زنی گردد.بعلاوه با اجرای عملیات ساب زنی به دلیل بر طرف شدن لایه بسیار نازک شیره سیمان در سطح کار، از ایجاد گردو غبار هرچند ناچیز در آینده مصون خواهد بود.

انجام کلیه طراحی ها، کنترل های حین و بعد از اجرا و تلرانس های مجاز مطابق استاندارد و بر اساس کاربری مربوطه و نظرات و خواسته های کارفرما صورت می گیرد.

معرفی چند نمونه از آرملات های موجود در کشور ایران

کفپوش سخت صنعتی معدنی | آرملات A0/5

آرملات A0/5 پوشش سختی صنعتی است که از گرانول های سخت طبیعی به قطر 0/1 تا ۵ میلی متر و با سختی ۷-۸ در مقیاس موس تشکیل شده است. از ترکیب آن ها با سیمان، آب و مواد افزودنی مخلوطی بدست می آید که به صورت یکپارچه و همزمان با بتن ریزی به عنوان پوشش نهایی کف در ضخامت های ۱ الی 1/5 سانتیمتر اجرا می شود.

دارای مقاومت سایشی بالا در برابر ترافیک سنگین، لیفتراک و بارهای شدید استاتیکی و دینامیکی، غیر قابل اشتعال، ضد گرد و غبار، مقاوم در برابر مواد روغنی و یخ زدگی

مقاومت فشاری mpa 80 مقاومت خمشی 10 mpa

کفپوش سخت صنعتی معدنی / آرملات A0/10

آرملات A0/10 پوشش سخت صنعتی که از گرانول های سخت طبیعی به قطر 0/1 تا ۱۰ میلی متر و سختی ۷-۸ در مقیاس موس تشکیل شده است. از ترکیب آن ها با سیمان، آب و مواد افزودنی مخلوطی بدست می آید که به صورت یکپارچه و همزمان با بتن ریزی به عنوان پوشش نهایی کف در ضخامت های ۲ سانتیمتر به بالا اجرا می شود.

دارای مقاومت سایشی بالا در برابر ترافیک سنگین، لیفتراک و بارهای شدید استاتیکی و دینامیکی، غیر قابل اشتغال، ضد گرد و غبار، عدم لغزندگی در شرایط مرطوب کف.

مقاومت فشاری 80 mpa، مقاومت خمشی 10 mpa

کفپوش سخت صنعتی / آرملات C650

آرملات c650 پوشش سخت صنعتی است که از گرانول های سخت طبیعی به قطر 0/1 تا ۵ میلی متر و سختی۶-۷ در مقیاس موس تشکیل شده است. از ترکیب آن ها با سیمان، آب و مواد افزودنی مخلوطی بدست می آید که به یکپارچه و همزمان با بتن ریزی به عنوان پوشش نهایی کف در ضخامت ۱ الی 1/5 سانتیمتر اجرا می شود.

دارای مقاومت سایشی در برابر ترافیک سنگین، و تردد لیفتراک، غیر قابل اشتعال، ضد گرد و غبار، مقاومت در برابر سیکل های یخ زدگی و مواد روغنی

مقاومت فشاری mpa65 مقاومت خمشی 8mpa

کفپوش سخت صنعتی فلزی/ آرملات M0/5

آرملات پوشش سخت صنعتی است که از گرانول های سخت طبیعی و مصنوعی و نیز قطعات فولادی تیز گوشه، سرباره های کوره های ذوب فلزات، به قطر 01/1 تا ۵ میلی متر و سختی ۷-۶ در مقیاس موس تشکیل شده است. از ترکیب آن ها با سیمان، آب و مواد افزودنی مخلوطی بدست می آید که به صورت یکپارچه و همزمان با بتن ریزی به عنوان پوشش نهایی کف در ضخامت ۱ الی 1/5 سانتی متر اجرا می شود.

دارای مقاومت سایشی در برابر ترافیک سنگین و تردد لیفتراک و عدم تولید گرد و غبار

مقاومت فشاری ۹۵mpa، مقاومت خمشی ۱۲ mpa

آرموتاپ SL2,SL4

کفش اپوکسی چند جزیی، خود تراز و بدون حلال بر پایه رزین اپوکسی بیسفنل A

کفپوش های آرموتاپ SL2 و SL4 متناسب با کاربردی در ضخامت های ۱ الی ۴ میلیمتر و رنگ های مختلف، یکپارچه و بدون مرز درز روی سطوح بتونی و سطوح سخت دیگر قابل اجرا می باشند. عموما در شرایطی که مقاومت در برابر فشار های مکانیکی بالا از قبیل تردد وسایل سنگین، عبور لیفتراک و چرخ دستی و مقاومت بالا در برابر سایش اهمیت دارد و یا اینکه کف در معرض ریزش مواد شیمیایی نظیر حلال ها، مواد نفتی، مواد خورنده ای مانند اسید ها و بازها و همچنین نفوذ آب قرار دارد و همچنین در مواردی که پاکیزگی و بهداشتی بودن کف اهمیت دارد می توان از این نوع کفپوش ها استفاده کرد.

پوشش اپوکسی دو جزئی، خود تراز/ آرموتاپ بر پایه رزین اپوکسی بیسفنل A

آرموتاپ ARE100 یک پوشش بر پایه رزین اپوکسی بیسفنل A می باشد. این پوشش در ضخامت های ۱۰۰تا ۵۰۰ میکرون روی کلیه سطوح بتونی و فلزی اجرا می شود. مقاومت خوب مکانیکی و نفوذ ناپذیری در برابر آب و سایر مواد شیمیایی از خواص این پوشش بوده که موجب می شود از آن در مکان هایی که در معرض خوردگی قرار دارند نیز استفاده شود. از این پوششش برای حفاظت تانک های فلزی، سازه های بتونی و همچنین به عنوان روکش نهایی کف برای مناطقی که دارای ترافیک سبک هستند استفاده می شود.

مواد و رزین های چسباندن آرموتاپ ها / آرموپرایم EF100

پرایمر اپوکسی، بدون حلال، بی رنگ، با قدرت نفوذ کنندگی عالی

آرموپرایم EF100، یک پرایمر دو جزئی، بدون حلال، بر پایه رزین اپوکسی می باشد. در ساختار این محصول از نوعی رقیق کننده واکنش گر استفاده می شود که موجب کاهش ویسکوزیته و افزایش نفوذ بیشتر این محصول در سطوح سیمانی می شود.

چسبندگی عالی این محصول به لایه های بعدی نیز از خصوصیات قابل توجه این محصول می باشد. مقاومت خوب این ماده در برابر نفوذ آب و سایر مواد شیمیایی موجب عایق بندی سطوح می شود.

پرایمر اپوکسی، بی رنگ، با قدرت نفوذ عالی/ آرموپرایم

آرمو پرایم EF40 پرایمر دو جزئی بر پایه رزین اپوکسی می باشد. چسبندگی عالی این محصول به کف و لایه های بعدی نیز از خصوصیات قابل توجه این محصول می باشد. مقاومت خوب این ماده در برابر نفوذ آب و سایر مواد شیمیایی موجب عایق بندی سطوح می شود.

ملات ضد اسید دو جزئی برای زیر سازی کاشی ضد اسید/ آرموفور M100​

این ملات برای زیر سازی کاشی و سرامیک های ضد اسید در دو جزء بر پایه رزین های فوران تهیه گردیده است. از مزایای منحصر به فرد این رزین، مقاومت شیمیایی بسیار بالا – استحکام فیزیکی مناسب و ویسکوزیته پایین از جمله دیگر مزایای این رزین می باشد.

آرموفور G200​

ملات بند کشی ضد اسید و باز. این ملات برای بند کشی کاشی و سرامیک های ضد اسید، در دو جزء بر پایه رزین های فوران تهیه گردیده است. از مزایایی منحصر به فرد این رزین، مقاومت شیمیایی بسیار بالا در برابر اسیدها و باز ها، حلال ها و سایر مواد شیمیایی می باشد. مقاومت حرارتی بالا – استحکام فیزیکی مناسب و ویسکوزیته پایین از جمله دیگر مزایای این رزین می باشد.

پوشش ضد خوردگی بر پایه فوران/آرموکوت FC300​

این پوشش که بر پایه رزین فوران تولید گردیده است با روش های استفاده مختلف برای کاربری های مختلف در صنایع توصیه می شود. از این پوشش می توان با کمک الیاف شیشه ای برای پوشاندن سطح و دیوار های حوضچه های بتونی و کانال های انتقال پساب استفاده نمود.

آرموکوت به همراه الیاف را می توان برای زیر سازی سرامیک های ضد اسید (سرامیک لاینینگ) بکار برد تا علاوه بر مقاومت شیمیایی زیاد، به دلیل داشتن مدول الاستیسیته مناسب به بالا بردن مقاومت فیزیکی کمک نماید.

ماستیک درزگیر دو جزئی/آرموفلکس PE100​

این ماستیک بر پایه رزین بهبود یافته پلی استر تهیه گردیده است. و می تواند در سطوح افقی سازه ها و تحت ترافیک متوسط تا سنگین در محیط های باز و یا سرپوشیده به رنگ های متفاوت بکار برده شود. مقاومت شیمیایی در برابر مواد روغنی، حلال ها و شوینده ها قابلیت انعطاف و چسبندگی خوب به سطوح بتونی از خصوصیات این درزگیر است.

ملات بدون جمع شدگی با کاربرد عمومی/آرموگروت A100​

آرموگروت A100 ملات سیمانی با روانی بالا و بدون جمع شدگی است، که از سیمان پرتلند سنگدانه های سخت و مواد افزودنی مناسب تهیه می گردد.

– قابل مصرف برای پر کردن حفره های اطراف سپر، پر کردن پایین صفحات زیر ستون، ترمیم فوری سطوح بتونی

– چسبندگی مناسب به بتن و فولاد و مقاومت فشاری بالا در کوتاه مدت از مشخصه های بارز این گروت است.

– مقاومت فشاری 55mpa, مقاومت خمشی11mpa

– گیرش اولیه: ۴ ساعت، گیرش نهایی: ۶ ساعت

ملات بدون جمع شدگی برای کاربری های ظریف/ آرموگروت C100​

آرموگروت C100 ملات سیمانی با روانی بالا بدون جمع شدگی است، که از سیمان پرتلند و مواد افزودنی مناسب تهیه می گردد.

– قابل مصرف برای پر کردن حفره ها و منافذی که دارای ضخامت کمتر از ۵۰ میلی متر هستند

-مقاومت فشاری 55mpa مقاومت خمشی 11mpa

  • گیرش اولیه : ۴ ساعت
  • گیرش نهایی : ۶ ساعت

الیاف پلی پروپیلن بتن/آرموفایبر PP100​

الیاف مصنوعی پلی پروپیلن به شکل رشته های باریک در اندازه ۶، ۱۲، و ۱۹ میلی متر با قطر تقریبی ۱۸ میکرون در کلیه موارد بتن ریزی می تواند به عنوان افزودنی بکار رود. استفاده از این الیاف موجب جلوگیری از ترک خوردگی های ناشی از جمع شدگی و تنش های حرارتی در بتن می شود. همچنین موجب جلوگیری از ترک خوردگی های ناشی از جمع شدگی و تنش های حرارتی در بتن می شود. همچنین موجب افزایش عمر بتن و مقاومت های فشاری و سایشی آن می شود میزان مصرف این ماده بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم در هر متر مکعب است.

الیاف فلزی بتن/آرموفایبر S100​

الیاف فولادی در بسیاری از موارد می تواند جایگزین آرماتور در بتن گردد. افزودن این الیاف به بتن موجب کاهش چشم گیر ترک ها در بتن می شود. سهولت اجرا، کاهش حجم بتن ریزی، کاهش زمان اجرا، افزایش مقاومت خمشی و فشاری، مسلح شدن موثر لبه ها و گوشه ها از دیگر مزایای این الیاف است. میزان مصرف الیاف فلزی تابع پارامتر های گوناگونی نظیر شکل الیاف، ضخامت لایه و سایر مشخصات فنی بتن می باشد، برای لایه های نازک این مقدار از ۲۰ تا ۸۰ کیلوگرم در متر مکعب بتن قابل تغییر است.

نصب و اجرای سقف کوبیاکس در ساختمان به همراه طراحی و مشاوره کاملا رایگان !

0 0 امتیاز ها
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
سنگ نمای مصنوعی
انواع سنگ ساختمانی
شرکت معماری و عمرانی

سنگ نمای ساختمان و نحوه نصب

سنگ یکی از ابتدایی ترین مصالح ساختمانی است که انسان برای ساختن ابزار و پناهگاه ها و رفع نیاز خود استفاده است. دوره های کهن

ادامه مطلب