روف گاردن

روف گاردن

دسترسی سریع به مطالب مقاله

روف گاردن

تیم مهندسی آنامیس کلیه امور طراحی معماری روف گاردن در تهران و اطراف تهران را از طراحی سه بعدی تا اجرا با بهترین قیمت ها انجام می دهد.
لازم به ذکر است به علت گستردگی و رابطه تنگاتنگ آنامیس با تولیدکنندگان و واردکنندگان، تهیه تمامی مصالح به صورت دست اول و با بهترین قیمت صورت می گیرد. برای تماس با ما فقط کافی است بر روی شماره بالا کلیک کنید.
در ادامه شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم:

اگر در شهر و در آپارتمان زندگی می کنید به احتمال زیاد باغچه ای ندارید. داشتن فضای بیرونی همیشه در مناطق شهری حائز اهمیت است و اگر در یک ساختمان بلند یا آپارتمان زندگی می کنید ، ممکن است خیلی حق دسترسی به پشت بام را نداشته باشید مگر اینکه ساکن طبقه آخر باشید یا شاید روف گاردن خود را دارید که هنوز استفاده نمی کنید؟
پشت بام ها فرصت های بسیار خوبی برای ایجاد یک باغ فراهم می کند و می تواند به اندازه نمونه های همکف آنها جذاب و آرامش بخش باشد.

وزن

وزن مهمترین ملاحظه عملی است. با چسباندن بالکن های کوچک به کناره های آپارتمان ها یا خانه های شهر ، دیگر نیازی به نگرانی نخواهید بود زیرا آنها به طور خاص برای وزن چند گلدان، ظروف و یک مجموعه غذاخوری طراحی شده اند.
کشف ظرفیت تحمل بار یک روف گاردن ساخته شده آسان است، شما فقط باید به اسناد رسمی نگاه کنید. وقتی صحبت از خصوصیات قدیمی می شود ، احتمالاً در ابتدا قرار بوده که این فضا جایی برای آویختن شستشو یا دسترسی به سقف باشد. اینکه چقدر می تواند وزن بگیرد قابل بحث است و به احتمال زیاد اطلاعات مربوط به اسناد رسمی را پیدا نخواهید کرد.
برای اطمینان ، با یک مهندس سازه مشورت کنید که آنچه را که می توانید – و مهمتر از همه آنچه را نمی توانید انجام دهید. در یک روف گاردن به سبک قدیمی محاسبه کند.
گیاهان، به علاوه کمپوست، به علاوه آب، به علاوه سنگ فرش، به علاوه وزن انسان می توانند بسیار سنگین شوند. بنابراین دریافت مشاوره بسیار مهم است.

دسترسی

دسترسی یکی دیگر از عوامل اصلی است که بر آنچه می توانید با فضای پشت بام انجام دهید تأثیر می گذارد. احتمالاً لازم است که مواد و گیاهان را در آسانسور و شاید از طریق راه پله بالا بیاورید. بنابراین همیشه راه پله ها، راهروها و درهای ورودی را اندازه بگیرید تا بررسی کنید آیا می توانید به راحتی گیاهان و مواد را عبور دهید. بالابر ها، به خصوص جرثقیل ها، غالباً گران هستند. بنابراین اگر بودجه شما اندک است، این را بخاطر بسپارید.

امنیت

مطمئنا امنیت از اهمیت بالاتری برخوردار است ، بنابراین از حلق آویز كردن هر چیزی بیش از لبه یا قرار دادن گلدان روی طاقچه ها خودداری کنید. مگر اینکه از نظر ایمنی محکم باشند. آلاچیق ها، مروارید ها، سیم و یا بادبان های سایه دار باید به طور ایمن ثابت شوند، و اتصالات به راحتی در دسترس باشد تا بتوان آنها را مرتبا سفت کرد. بالکن نیز باید از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد – نرده ها باید حداقل 110 سانتی متر ارتفاع داشته باشند.

باد

باد در روف گاردن ها یک مشکل رایج است. بسیاری از گیاهان قادر به کنار آمدن با آن هستند. اما اگر بخواهید از فضا در تمام طول سال لذت ببرید ممکن است به پناهگاهی نیاز داشته باشید. پارچه مشبک با نفوذ پذیری، تخته های سرو و ضربه ای را که به صورت افقی مرتب شده اند. یا پارچه بادبان سوراخ دار را انتخاب کنید که باد را فیلتر کند. بنابراین فقط یک نسیم ظریف در سمت چپ (پایین باد) احساس می شود.
شیشه معمولاً به عنوان نرده و بافر بادی در روف گاردن ها استفاده می شود زیرا منظره ای بدون مانع را فراهم می کند. آن را در طرف بادهای غالب قرار ندهید، مگر اینکه چند سوراخ در آن وجود داشته باشد.
بوته های بلندتر مقاوم به باد برخی از محافظت ها را ایجاد می کنند. تصور کنید که آنها یک صفحه زنده هستند. سبز های همیشه سبز مانند Olearia, Phormium, Pittosporum و laurel Spotted در وان های بزرگ برای کار مناسب هستند. بامبو ارزش آزمایش را دارد. به جز در تراس های بسیار بادگیر، زیرا برگهای بزرگ آن بیش از حد در باد تاب می خورند. این بدان معناست که ریشه ها تغییر مکان می دهند و گیاهان در گلدان های جدید خود مستقر نمی شوند.

سایه

شما نیز به محافظت در برابر آفتاب نیاز خواهید داشت. راه حل ارزان تر این است که یک چتر بازی قرار دهید. اما مطمئن شوید که آن به طور ایمن لنگر انداخته است. در غیر این صورت ممکن است وزش شدید هوا آن را از بین ببرد.

کفپوش

برای انتخاب کفپوش روف گاردن خود می توانید تقریباً به همان روشی که کفپوش برای سایر فضاهای بیرونی انتخاب می کنید، برخورد کنید. انتخاب باید توسط اندازه و سبک فضا و همچنین اولویت شخصی شما تعیین شود. سنگ فرش سنگ یا سفال در فضاهای کوچکتر کار خواهد کرد. کاشی بهترین گزینه شما برای سهولت حمل و نقل به سقف و نصب آن است. همچنین چوب پلاست انتخاب مناسبی برای این کفپوش خواهد بود.

0 0 امتیاز ها
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بتن روان کننده
مهندسین آنامیس

روان کننده بتن چیست

هدف از ارائه فرمول تولید و ساخت مواد افزودنی بتن و شیمی ساختمان، ایجاد یک زنجیره فعال در زمینه بهینه سازی صنعت ساختمان و ایجاد

ادامه مطلب