دسترسی سریع به مطالب مقاله

طراحی اتاق خواب

5 مرحله ایجاد طراحی اتاق خواب رویایی شما

تیم مهندسی آنامیس کلیه امور طراحی معماری و بازسازی در تهران و اطراف تهران را از طراحی سه بعدی تا اجرا با بهترین قیمت ها انجام می دهد.
لازم به ذکر است به علت گستردگی و رابطه تنگاتنگ آنامیس با تولیدکنندگان و واردکنندگان، تهیه تمامی مصالح به صورت دست اول و با بهترین قیمت صورت می گیرد. برای تماس با ما فقط کافی است بر روی شماره بالا کلیک کنید.
در ادامه شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم:

به دنبال نکاتی در مورد نحوه طراحی اتاق خواب هستید؟ ما شما را همراهی می کنیم. وقتی صحبت از طراحی اتاق خواب می شود، همه چیز در مورد ایجاد تعادل کامل بین سبک و عملکرد است. این آسان نیست، بنابراین ما یک راهنمای پنج مرحله ای برای موفقیت ایجاد کرده ایم تا بتوانید خودتان یک اتاق خواب طراحی کنید که زیبا به نظر برسد و متناسب با سبک شما باشد، اما یک فضای عملی نیز باشد. به هر حال، ما یک سوم چشمگیر از زندگی خود را صرف خواب می کنیم، ارزش آن را دارد که کمی وقت و تلاش در این اتاق سرمایه گذاری کنیم، درست است؟

ما از چیدمان تا نورپردازی و از رنگ دیوارها گرفته تا گزینه های کفپوش همه موارد را پوشش می دهیم. فقط به خواندن این مقاله ادامه دهید تا جادوی خود را شروع کنید.

هنگام طراحی اتاق خواب از کجا شروع می کنید؟

این می تواند مشکل باشد که بدانید هنگام طراحی یک اتاق خواب از کجا شروع کنید و در واقع شما باید همیشه با توجه به تمام عناصری که در نهایت هماهنگی در فضای شما ایجاد می کنند، در رختخواب باشید. اما اگر یک نقطه جستجوی آسان می خواهید، پیشنهاد می کنیم با ایجاد یک مودبرد و شروع کنید. وارد Pinterest شوید و یا مجله ها را ورق بزنید و شروع به جمع آوری طرح های اتاق خواب مورد علاقه خود کنید. به زودی خواهید دید که مضامین واضح و روشن از همان رنگ ها، سبک ها و الگوها به دست می آیند و می توانید شروع به تجسم چگونگی تمایل به پایان یافتن اتاق خود کنید.

سپس باید فضای واقعی خود را ارزیابی کنید و به آنچه واقعاً کارساز است فکر کنید. ببینید اتاق خواب شما چقدر بزرگ است، شکل آن، سطح نور طبیعی و هر ویژگی دیگری که ممکن است لازم باشد وقتی می خواهید اتاق را پر از مبلمان کنید کمی بیشتر با دقت فکر کنید.

اتاق خواب مدرن

بهترین رنگ اتاق خواب خود را انتخاب کنید

برای ایجاد فضای بیشتر یک طرح رنگ روشن انتخاب کنید، در حالی که اگر اتاق شما رو به شمال است و کمی به طرف سرد است، ممکن است بخواهید رنگ های گرم را در نظر بگیرید.

رنگ نقش مهمی در ایجاد جو در فضای شما دارد. بنابراین، رنگ آمیزی اتاق خواب باید یکی از اولین ملاحظات شما در هنگام طراحی اتاق خواب باشد.

انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب تضمین می کند که شما نور طبیعی بیشتری را به اتاق می آورید و رنگ آمیزی شما باعث استراحت و آرامش می شود، نه تحریک اضطراب بیش از حد قبل از خواب.

“اتاق خواب فرصت های زیادی برای خلاقیت در عین حفظ ارائه می دهد.” جودی اسمیت، مشاور رنگ می گوید. برای ایجاد ظاهری پیچیده، از یک سایه یا tone از همان رنگ استفاده کنید: اگر دیوارها، درها، کمدها، رادیاتورها و حتی قاب های پنجره را به یک رنگ نقاشی کنید به ظاهری متفکر و مدرن دست خواهید یافت. این به ویژه با آبی و سبز خاکستری ملایم و همچنین هر سایه خنثی به خوبی کار می کند.

طرح رنگی خاکستری هنوز بسیار محبوب و به دلایل خوبی است. آرامبخش و ظریف و کمی هیجان انگیزتر از رنگ سفید است. همچنین ما در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی از رنگ صورتی هستیم و رنگ های گرم مانند رنگ های مایل به قرمز نیز مورد توجه قرار می گیرند.

در حالی که رنگ راهی آسان برای موفقیت است، نقاشی های دیواری و دیوارهای برجسته نیز راهی عالی برای زندگی در فضای شما هستند. کاغذ دیواری یک راه حل عالی برای دیوارهای اتاق خواب خسته کننده است. این مورد علاقه بصری، بافت و گرما را به هر طراحی اتاق خواب می بخشد و یک ترفند مفید مخصوصاً برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب های کوچک است. یک کاغذ دیواری با الگوی ظریف برای افزودن ابعاد، یا یک طرح جسورانه برای بیان جمله با دیوارهای اتاق خواب خود انتخاب کنید.

رنگ های پرطرفدار اتاق خواب

بهترین چیدمان اتاق خواب را برنامه ریزی کنید

تصمیم گیری در مورد چیدمان مبلمان اتاق خواب شما یک مرحله حیاتی در طراحی اتاق خواب است. ممکن است انعطاف پذیری کمی داشته باشید، اما ارزش دارد که با توجه به جهتی که نور طبیعی از آن می آید یک طرح را روی کاغذ گراف بکشید.

از موقعیت تخت خواب خود شروع کنید و سایر مبلمان اطراف آن را مرتب کنید. بهتر است تخت خود را به طولی طولانی در یک اتاق مستطیل شکل قرار دهید، در حالی که اتاق های خواب بزرگتر باعث ایجاد خلاقیت بیشتر می شوند و شما ممکن است بخواهید تخت را در مرکز اتاق قرار دهید. هنگام برنامه ریزی برای چیدمان اتاق خواب های کوچک، جابجایی تخت را به گوشه ای در نظر بگیرید تا فضای کف را به طور کامل نجات دهید.

اکنون در نظر بگیرید که چقدر اتاق (و بودجه) برای کمد اتاق خواب دارید. مبلمان اتاق خواب نصب شده گران تر و ظاهری رسمی دارند اما استفاده بهینه از فضا را به خصوص در یک اتاق خواب کوچک یا یک اتاق به شکل ناجور ارائه می دهند. مبلمان بدون لباس نیازی به همخوانی ندارند، اما باید حداقل برای تهیه میز آراسته و میزهای کنار تخت هدف داشته باشید. و اگر کمد جداگانه ای ندارید، باید چیزهایی را برای نگهداری لباس نیز اضافه کنید.

اگر اتاق خواب شما بزرگ است و نزدیکترین سرویس بهداشتی در طبقه دیگری است، ممکن است بخواهید یک اتاق خصوصی اضافه کنید. حمام اختصاصی را می توان بدون مجوز برنامه ریزی اضافه کرد، اگرچه باید مطابق با مقررات ساختمان باشد.

متناوباً، فضای اضافی اتاق خواب می تواند به یک اتاق لباس تبدیل شود.

بهترین طراحی تخت خواب را برای طراحی اتاق خواب خود انتخاب کنید

انتخاب تخت خواب فقط خرید یک قاب تخت خواب زیبا نیست. بلکه یک قاب تخت خواب مناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، آیا کمبود فضای کمد  اتاق خواب را دارید و می توانید از یک مدل با کشوهای داخلی بهره مند شوید، یا یک تخت خواب که برای آشکار کردن مخزن پنهان در پایه بلند می شود. آیا شما واقعاً به یک تخت خواب به اندازه یک کینگ نیاز دارید یا می توانید در عوض با تخت خواب دو نفره فضای خود را برای کمد بگذارید؟

سبک تخت خواب چطور؟ این باید مکمل طرح کلی شما باشد اما می تواند برای دیکته کردن آن نیز استفاده شود. به عنوان مثال، اگر علاقه شما به ظاهری ساده و مینیمالیستی با لبه Scandi است، به دنبال یک قاب چوبی ساده و سفید بروید. اگر می خواهید احساس لوکس بودن یا تزریق الگو یا رنگ به آن اضافه کنید، یک تخت خواب با یک تابلو فرش روکش دار عالی خواهد بود.

بهترین بستر را نیز انتخاب کنید

“هرگز تفاوت باورنکردنی تشک مناسب، بالش، لحاف فوق العاده سبک و تاپر فوق العاده راحت را دست کم نگیرید. این می تواند احساس راحتی را از بین ببرد، درد گردن و کمر را ریشه کن کند، آلرژی را تسکین دهد، خواب را بهبود بخشد و در نتیجه، احساس خوبی را ایجاد کند. همچنین به طور گسترده ای شناخته شده است که اگر هر شب روی بالش می خوابید، باید آن را نیز هر 2-3 سال یک بار تغییر دهید.”( کریسی راکر بنیانگذار The White Company)

طراحی اتاق خواب

در مبلمان اتاق استراحت سرمایه گذاری کنید

اولین نکته در انتخاب مبلمان اتاق استراحت این است که آیا باید به سراغ واحدهای مجهز بروید یا واحدهای مستقل. این انتخاب تا حدودی به شکل اتاق خواب شما تعیین می شود: اتاق هایی با شکل ناجور (که اغلب در خواص دوره ای وجود دارد) از یک راه حل اختصاصی استفاده می کنند. فضاهای استانداردتر در خصوصیات جدید با مجموعه های مبلمان به خوبی انتخاب شده یا ترکیبی از میزهای کنار تخت، واحدهای کمد اتاق استراحت و کمد لباس مستقل بهتر کار خواهند کرد.

گزینه های مستقل می توانند به طور قابل توجهی ارزان تر از واحدهای نصب شده باشند و اگر دوست دارید طراحی اتاق خواب خود را تغییر دهید هر چند سال یک بار جایگزین می شوید. اگر فقط باید در هنگام انتخاب مبلمان اتاق استراحت خود از یک قانون پیروی کنید، قطعاتی را انتخاب کنید که به عنوان محل نگهداری اتاق خواب دو برابر شوند. انتخاب وسایلی که قابهای ظریف یا رنگ روشن دارند از اضافه بار فضا به صورت بصری جلوگیری می کند و همچنین باعث می شود اتاق خواب بزرگتر و روشن باشد.

اگر در حال طراحی اتاق خوابی هستید که فضای آن تنگ باشد، کمد لباس آینه ای بهترین ترفند برای افزایش بصری اندازه اتاق است.

0 0 امتیاز ها
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
طرح سه بعدی سازه چادری
تعرفه نصب سازه چادری
شرکت معماری و عمرانی

انواع سازه های چادری

سازه های چادری امروزه، از سیستم های سازه ای تکنولوژیکی هستند که علاوه بر زیبایی و دوام به دلیل وزن کم شان، رفتار مناسبی در

ادامه مطلب