مراحل ساخت انواع استخر باغ

مراحل ساخت انواع استخر باغ

دسترسی سریع به مطالب مقاله

مراحل ساخت انواع استخر باغ

تیم مهندسی آنامیس کلیه امور ساخت استخر در تهران و اطراف تهران را از طراحی تا اجرا با بهترین قیمت ها انجام می دهد.
لازم به ذکر است به علت گستردگی و رابطه تنگاتنگ آنامیس با تولیدکنندگان و واردکنندگان، تهیه تمامی مصالح به صورت دست اول و با بهترین قیمت صورت می گیرد. برای تماس با ما فقط کافی است بر روی شماره بالا کلیک کنید.
در ادامه شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم:

ساخت استخر شنا در داخل زمین پروژه ای است که ممکن است مدتها آرزوی آن را داشته باشید. استخرهای درون زمین ساعت های بی شماری تفریح ​​و استراحت را برای همه افراد از پیر تا پیر فراهم می کند. استخر همچنین سرمایه گذاری محکم در دارایی شما است. استخرهای شنا در زمین وسایل ثابتی هستند که ارزش فروش مجدد را اضافه می کنند.

در حین اجرای پروژه، حیاط شما محل فعالیتهای عمده ساختمان خواهد بود. ممکن است لازم باشد نرده ها برداشته شوند تا یک کامیون کمپرسی و یک حفار دسترسی کامل داشته باشند. زمان بین دو تا سه ماه برای کل پروژه ، از ابتدا تا انتها. زمان واقعی کار معمولاً بین 40 تا 50 روز است.

مقاله دیگری درباره ساخت استخر

با پیمانکار استخر ملاقات کنید

بعد از اینکه پیمانکار استخر یا پیمانکار عمومی را انتخاب کردید، در مورد نوع استخر مورد نظر خود، از جمله اشکال و ویژگی های اضافی مانند سرسره ها، جلسه خواهید گرفت. پیمانکار یک برآورد تهیه می کند. اگر می خواهید هر ویژگی را اصلاح کنید می توانید دوباره با پیمانکار صحبت کنید. وقتی راضی باشید، هر دو قرارداد را امضا می کنید.

طراحی اولیه استخر در حیاط شما

پیمانکار یا سازنده چند ساعت را صرف بیرون آمدن شکل اصلی استخر در حیاط شما خواهد کرد. شکل به محل، موقعیت و اندازه استخر بستگی دارد. شکل استخر در این مرحله تقریبی خواهد بود و در مراحل بعدی روی شکل آن بیشتر تمرکز می شود. تمام خدمات زیرزمینی مانند سیم های برق، لوله های لوله کشی، خطوط آبیاری و خطوط ارتباطی مشخص می شوند.

حفر گودال

هنگامی که حفار و کامیون کمپرسی می آیند، استخر درون زمین شما بالاخره شکل می گیرد. اگر حیاط شما دارای وسایل بزرگی مانند سنگ است که باید آنها را کنار زده یا بردارید، از حفار استفاده می شود. حدود دو روز حیاط شما شلوغ و غبارآلود خواهد بود. بعداً، کارگران حفاری اضافی را با دست انجام می دهند.

زیر ساخت استخر

لوله کشی استخر را نصب کنید

یکی از مزایای استخر درون زمین، لوله کشی داخلی آن است. برخلاف استخرهای سطح زمین، لوله های استخرهای داخل زمین برای فیلتراسیون و گرمایش در زمین مدفون شده اند. لوله کش ها در این زمان تمام لوله های داخل زمین را نصب می کنند، این روند معمولاً یک تا دو روز طول می کشد.

اجرای استخر

نصب میلگرد در استخر

استخرهای داخل زمین برای مقاومت بتن به اسکلت فولادی نیاز دارند. این چارچوب میلگرد از فولاد سازه ای شامل میله های عمودی و افقی است که با دست بر روی ستون های فولادی چکش خورده در زمین گره خورده اند. انتظار می رود فاز سازه ای فولادی حدود یک یا دو روز به طول انجامد.

اتصالات برق و اختیاری گاز را نصب کنید

خطوط برق باید از خانه تا استخر در زمین اجرا شود. اگر قسمت این دارای ویژگی های اضافی مانند شومینه یا کباب پز باشد که به گاز نیاز دارد، این خط نیز اجرا می شود. این مرحله یک یا دو روز طول خواهد کشید. کار برق و گاز باید مورد بازبینی قرار گیرد، این روند به برنامه بازرس بستگی دارد و ممکن است سه یا چهار روز طول بکشد.

کاربرد شاتکریت در ساخت استخر

بتن از طریق شیلنگ ها بر روی فولاد سازه شلیک می شود. در حالی که کار فقط یک روز طول می کشد، بتن باید به مدت پنج یا شش روز درمان شود. در این مدت باید چند بار در روز آبیاری شود.

تیم اجرایی استخر

نصب کاشی استخر

کاشی در قسمت بالای استخر نصب شده است. اگر ویژگی های آبی مانند سرسره یا آبشار وجود داشته باشد، در این زمان به آنها اضافه می شود. برای نصب های معمول، این کار حدوداً دو روز طول می کشد. نصب های پیچیده ممکن است پنج تا هفت روز طول بکشد.

نصب عرشه

نصب عرشه می تواند پنج روز دیگر طول بکشد. بتن ریخته و بافت محبوب ترین گزینه است زیرا مداوم است و نیاز به نگهداری کمی دارد. سنگ فرش های بتنی یا سنگ طبیعی گزینه های دیگر هستند. سنگفرش های بتنی به کنترل هزینه ها کمک می کنند. سنگفرش های سنگی گران ترند اما زیبایی طبیعی را که با بتن یافت نمی شود، می بخشند.

بازرسی و پاکسازی عمده

استخر باید توسط مقامات شهرداری بازرسی شود. بسته به برنامه آنها، پنج روز طول می کشد تا یک بازرس حاضر شود. در این زمان اقلام بزرگ از محل کار نیز پاک می شوند.

سطح استخر

مشابه شاتکریت، یک ماده روکار صاف از طریق شلنگ های فشار بالا به سطح بتنی استخر شلیک می شود. پس از گذشت یک روز از زمان پخت، سطح با اسید شسته می شود. این مرحله حدود دو روز طول می کشد.

استخر پر از آب

استخر شنای جدید در زمین شما پر از آب است. با یک شلنگ باغی، برای پر کردن یک استخر شنا با ظرفیت 20 هزار گالن، حدود 30 تا 40 ساعت یا حدوداً دو روز طول خواهد کشید.

استخر رو باز
0 0 امتیاز ها
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
طرح سه بعدی سازه چادری
تعرفه نصب سازه چادری
شرکت معماری و عمرانی

انواع سازه های چادری

سازه های چادری امروزه، از سیستم های سازه ای تکنولوژیکی هستند که علاوه بر زیبایی و دوام به دلیل وزن کم شان، رفتار مناسبی در

ادامه مطلب
تست مقاومت بتن
بتن پس کشیده
شرکت معماری و عمرانی

مفهوم پیش تنیدگی در عمران

بتن پیش تنیده پیش تنیدگی دارای مفهومی عام می باشد که در حوزه های گوناگون مهندسی و صنعت کاربردی وسیع دارد. به عنوان مثال یک

ادامه مطلب